Uyumlular Sanayi Sitesi 1409. Sokak No: 8 İvedik / Yenimahalle / ANKARA  +90 312 564 01 02  info@yeninesilotomatikkapi.net

Ankara Otomatik Alüminyum Kepenk

Ankara Otomatik Alüminyum Kepenk

Otomatik Aliminyum Kepenk Sistemi
Alüminyum Otomatik Kepenk Sistemleri, güzel duyu görünümün daha ön planda olduğu mekanlarda tercih sebebi olmaktadır. Bazı profil türlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılır. Poliüretan dolgulu alüminyum otomatik kepenklerde direnç daha fazladır. Bu tip profilden imal edilen kepenklerde ısı ve ses yalıtımı yüksektir.

Alüminyum kepenklerin ebatlarına bakılırsa motor gücü tesbiti yapılmaktadır. Kepenk profili arasındaki boşluğa sertleştirilmiş poliüretan sıkılarak, profilin mukavemeti ve ısı yalıtımı sağlanır. Poliüretandan dolayı malzeme hafif fakat mukavemeti yüksektir. Bundan dolayı kaldırma gücü çok yüksek motor kullanmaya gerek yoktur. Alüminyum profilin et kalınlığı yüksek ise kaldırma gücü yüksek motor kullanılır.

Poliüretan dolgulu alüminyum otomatik kepenk sistemlerinde gri, metalik gri, ahşap, koyu ahşap, beyaz şeklinde renkler tercih edilebilmektedir.

Özellikleri
Alüminyum Kepenkler, hammaddesi alüminyum olan, güzel duyu ön planda olan yapılar için tasarlanmıştır. Kepenklerin hammaddesini alüminyum oluşturmakla birlikte, bazı profil türlerinde yardımcı araç-gereç olarak poliüretan kullanılmıştır. Poliüretan dolgulu profil cinsleri, alüminyum et kalınlığı ince, buna karşılık profil içinde bulunan poliüretan dolgulu mukavemeti arttırıcı bir etken olmaktadır. Bu tip profilden yapım edilen kepenklerde bununla birlikte ısı ve ses izolasyonu daha oldukça yüksektir.
Direnç (sağlamlık – direnç) yönünden ele alındığında ise, ekstrüzyon alüminyum olarak tabir edilen, içi boş profillerin bir alt gurubunu oluşturmaktadırlar.
Alüminyum Kepenkler, hafifçe hammadde yapısı, paslanmama özelliği, gürültüsüz çalışması ve genel anlamda sistemle birlikte anılır hale gelen TÜP MOTOR sistemleri ile cazip avantajlar sunabilmektedir.
Bahsettiğimiz bu profil sistemlerine alternatif olarak, aynı kalıpta galvaniz esaslı, poliüretan dolgulu profiller de geliştirilmiştir. Daha sert bir zemin ihtiyacını karşılamak amaçlı üretilmiş bu profiller de görünüm olarak alüminyum profillerle aynıdır.
Renk seçenekleri; ekstrüzyon profiller için ral kodunda istenilen renk olabilmektedir. Poliüretan dolgulu profillerde ise; gri, metalik gri, ahşap, koyu ahşap, beyaz gibi belli başlı renkler olabilmektedir.
Otomatik Kepenk Sistemlerinizde elektrik kesintilerine karşı güç kaynağı kullanmayı düşünüyorsanız. Güç kaynağınız tutumlu olmalı, kullanım haricinde sisteme elektrik vermemelidir. Bekleme süresinin, uzun olması ömrünün de uzun olması anlamına gelmektedir.

WhatsApp İletişim