Uyumlular Sanayi Sitesi 1409. Sokak No: 8 İvedik / Yenimahalle / ANKARA  +90 312 564 01 02  info@yeninesilotomatikkapi.net

Hermetik Ameliyathane Kapıları Ankara

Hermetik Ameliyathane Kapıları Ankara

Sızdırmazlık ihtiyacı olan ameliyathane ,labaratuvar ve hatta kayıt stüdyoları gibi spesifik uygulama alanları olan hermetik kapılar, duvar ve zemin üzerine tam temasla kapanır ve hava sızdırmazlık ihtiyacını karşılar.

Otomatik fotoselli hermetik kapı modeli başta hava sızdırmazlık (hermetiklik) özelliğine ihtiyaç duyulan ameliyathane ve laboratuvar odalarında olmak üzere hava ve ses yalıtımına ihtiyaç olan her ortamda güvenle kullanılabilir nitelikte bir sistemdir. Hermetik kapı mekanizması ve kanat tasarımı tam steril ortamlarda olması gerektiği şeklinde toz tutmayan pürüzsüz yüzeyler ile şekillendirilmiş son aşama ergonomik bir yapı içerisindedir.

Mekanizma içinde bulunan eklemli yapı sayesinde kanat kapanma noktasına yakın bir seviyeye ulaştığında eşzamanlı düşey bir hareketle zemine iner ,bu esnada özel kılavuzlama elemanı kanadı duvara doğru iter ve kanat 4 kenardan kapı boşluğu üzerine basarak kapanır. Son olarak hermetik kapı kanadı ve kasası üzerinde bulunan contalar sayesinde hava sızdırmaz hermetik kapı olma özelliği tamamlanır.

Steril ortamlarda hijyenliğin korunmasını sağlayacak şekilde el teması gerektirmeyen yaklaşım sensörü yada dirsek butonları ile techizatlandırılabilen hermetik kapılar, uygun mesafelerin bulunması halinde mekanizma içine gizlenen gömme tip radar sensörler vasıtasıylada açtırılabilmektedir. Yine mekanizma kapağının içine gizlenen gömme tip güvenlik fotoseli ,radar sensörü ile entegre bir halde perde fotosel işlevi görmekte ve bu sayede hermetik kapı kanadı hareket alanının hepsinda güvenli bir hale gelmektedir.

WhatsApp İletişim